Oprogramowanie stosowane w infokioskach

Oprogramowanie infokioski

Infokiosk to innowacyjne urządzenie, które z powodzeniem znajduje wszechstronne zastosowanie w wielu sektorach użyteczności publicznej, jak również podmiotach prywatnych. Dzięki pozytywnemu odbiorowi przez użytkowników, jak również samych zamawiających, popularność tego typu urządzeń na przestrzeni następnych kilkunastu lat z pewnością nie osłabnie, a wręcz przybierze na sile.

 

Materiały, z jakich zbudowane jest urządzenie

W skrócie można powiedzieć, że infokiosk to innowacyjny komputer z intuicyjnym interface’m, który został w przemyślany sposób zabudowany. Głównie po to, aby ochronić „serce” urządzenia, ale również po to, aby móc w całości spersonalizować obudowę urządzenia, a możliwości customizacji są praktycznie nieograniczone, od obudowy z blachy stalowej lub aluminium malowanych proszkowo, przez szkło, drewno, czy tworzywa sztuczne poprzez umieszczenie logo, tekstów reklamowych, czy grafik na praktycznie wszystkich elementach.

infokioski customizacja body

Do czego mogą służyć infokioski?

Infokioski mogą służyć między innymi do pozyskiwania niezbędnych informacji zgodnie z przeznaczeniem instytucji, w której się znajdują, ale również mogą służyć jako biletomaty, systemy rezerwacyjne, urządzenia drukujące wyniki badań, a nawet zaawansowane kasy samoobsługowe. Dzięki nim można zadawać pytania i w sposób klarowny poszukiwać odpowiedzi, otrzymać różnorodne wskazówki (jak dojechać w określone miejsce, na którym piętrze znaleźć szukany sklep w galerii handlowej), a nawet znajdować ciekawe miejsca do zwiedzania, jeśli infokiosk umieszczony został w biurze informacji turystycznej. Ilość informacji, jakie urządzenie może dostarczyć są nieograniczone i zależą tylko od właściciela urządzenia. Mogą być prezentowane w formie tekstu, grafiki, animacji, a nawet mogą zostać wzbogacone elementami audio. Każdy infokiosk i wszystkie jego funkcje można dopasować indywidualnie pod konkretne przeznaczenie.

Niezbędne oprogramowanie

Aby tak się stało potrzebne jest niezawodne oprogramowanie, które w sposób intuicyjny i jak najbardziej uproszczony będzie współpracowało z użytkownikiem, również bezpiecznie i zgodnie z przeznaczeniem. Tak samo jak zabezpiecza się urządzenie z zewnątrz poprzez użycie specjalnych materiałów przeciwdziałających atakom wandalizmu, tak samo możemy zabezpieczyć system operacyjny urządzenia przed nieprawidłowym i szkodliwym wykorzystaniem.

Nieograniczone pole personalizacji

Oprogramowanie jest niezbędne do użytkowania infokiosku zgodnie z pierwotnym założeniem i przeznaczeniem, a także umożliwiające wprowadzenie dodatkowej personalizacji, jak wybór indywidualnych skórek przeglądarki, projektów wirtualnych klawiatur do ekranów dotykowych, jak również dedykowanych funkcji płatności. Za pomocą prostych narzędzi konfiguracyjnych, a także łatwemu kodzie źródłowemu interfejs przeglądarki można całkowicie dopasować do indywidualnych wytycznych i wymagań. Za pomocą przeciągania i opuszczania można łatwo zaprojektować ekrany startowe, a więc eliminujemy całkowicie konieczność zaczerpnięcia pomocy u programisty.

Więcej szczegółów dostępnych w naszym dziale handlowym.